Ceny drukarek 3d

ceny-drukarki-3d

Chcesz bliżej poznać druk 3D? Chciałbyś nauczyć się drukować w technologii przestrzennej? Wiedze tę chcesz wykorzystać w swojej pracy, a może po prostu chcesz rozwijać swoje hobby? W takim Azie koniecznie musisz zakupić drukarkę 3D. Czy jest to spory wydatek? Niekoniecznie! Wszystko zależy od tego, jak bardzo wyspecjalizowany sprzęt chcesz nabyć.

Stopień skomplikowania oraz przeznaczenie

Bez wątpienia, czynnikiem kształtującym ceny drukarek na rynku jest zarówno stopień ich skomplikowania, oraz – co się z tym wiąże – ich przeznaczenie. Bardzo ważne jest także to, jakie materiały są potrzebne do druku w konkretnym modelu, a także jakie zastosowano w jej budowie rozwiązania technologiczne.

Najtańsze drukarki

Najtańsze drukarki 3D można kupić już za 1-2 tyś. PLN. Z jednej strony mogą to byś RipRapy, a więc modele do samodzielnego złożenia, które – mimo początkowych trudności, są chętnie kupowane (nie tylko ze względu na cenę), a także modele takie jak Vinci Junior 1.0 dla początkujących. Ta druga może drukować wykorzystując takie materiały jak PLA, Laywood, Laybrick czy grafen, a więc najpopularniejsze. Jednymi z najtańszych modeli drukarek na polskim rynku są Idea Lab One za niespełna 2 tyś PLN, czy Mark 34 za ok. 1500 tyś PLN. Zobacz ceny drukarki 3d.

Nieco droższe modele

Jeżeli chcemy zainwestować w sprzęt lepszej jakości, ale nie chcemy wydawać całego majątku, możemy zakupić modele poniżej 10 tyś PLN. Należą do nich bardzo dobre drukarki da Vinci np. da Vinci 2.0 A Duo czy da Vinci 1.1 plus. Również wspomniana już Idea Lab oferuje bogatą ofertę drukarek w cenie całkiem akceptowalnej, a więc nie przekraczającej 10 tyś. PLN. Wybór drukarek za kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy jest oczywiście znacznie większy. O górnej granicy cenowej jednak trudno mówić – czy w ogóle taka jest?

Jeszcze kilka lat temu mogliśmy kupić wyłącznie bardzo drogie drukarki 3D. Obecnie sytuacja ta uległa zmianie. Owszem, znaczna część tego rynku to drukarki bardzo kosztowe, przeznaczone do zadań specjalnych, jednak wiele z nich to drukarki, które może zakupić każdy z nas – doskonale wykonane, w przystępnych (jak na tę technologię) cenach.

Daniel Jaworski

Daniel Jaworski

Doradca inwestycyjny w zakresie implementacji rozwiązań drukarskich. Specjalista d/s obsługi rynków europejskich, ceniony za znajomość branży oraz umiejętność rzetelnej oceny wymagań klienta i dobrania optymalnych rozwiązań sprzętowych.