Części do robotów z drukarek MakerBot Z18

kuka-markerbot

KUKA – firma budująca niestandardowe roboty, dla wielu branż na całym świecie. KUKA to przedsiębiorstwo z Niemiec, specjalizujące się w produkcji integralnych rozwiązań z zakresu robotyzacji produkcji oraz jej automatyzacji. Urządzenia tej firmy można znaleźć w największych na świecie i najbardziej zaawansowanych zakładach produkcyjnych. Przedsiębiorstwo KUKA postanowiło zaopatrzyć swoje Centrum Rozwoju w drukarki MakerBot Z18.

Drukarki MakerBot Z18 w Centrum Rozwoju I Technologii KUKA i ich zadania

Kuka zdecydowało się na powiększenie swojego parku maszynowego o urządzenia MakerBot Z18. Do czego są one używane? MakerBot Z18 świetnie sprawdzają się:

  • w procesie tworzenia prototypów części
  • w produkcji lekkich podzespołów.

Części prototypowe z drukarki MakerBotZ18 sprawdzają się doskonale i na ich podstawie, firma KUKA tworzy docelowe produkty. Druk 3D pozwolił na:

  • ograniczenie czasu produkcji,
  • wyposażenie robotów w nowe funkcje,
  • zmniejszenie wagi poszczególnych elementów.

Korzyści dla KUKA

Produkcja w Centrum Rozwoju I Technologii KUKA jest znacznie wydajniejsza i bardziej oszczędna. Ponadto, druk 3D po prostu jest znacznie lepszy od innych metod. Dlaczego? Ponieważ wykonane z jego pomocą chwytniki, kleszcze, a nawet całe ramiona robota, mogą być stworzone w znacznie krótszym czasie. Bez posiadania własnej drukarki 3D, proces nie tylko się wydłuża, ale również generuje dodatkowe koszty. Jeżeli prototyp wykonywany jest przez firmy zewnętrzne, znacznie wydłuża się czas. Decydując się na produkcje prototypów na miejscu, generowane są również oszczędności – prototyp można natychmiast poprawić i ulepszyć w razie konieczności.

Drukarki MakerBot Z18 działają w Centrum Rozwoju I Technologii KUKA z 92% wskaźnikiem skuteczności przez 7 000 godzin rocznie.

Z pomocą drukarek 3D MakerBot Z18 stworzony został robot KR 3 AGILUS, a także wszystkie niestandardowe narzędzia, które potrzebne są zarówno do montażu robota, jak i do jego testowania. Takich urządzeń nie można zakupić tak po prostu w sklepie – również należy je zaprojektować i wydrukować. Jest to działanie znacznie szybsze, jeżeli posiada się drukarkę 3D.

Firmy takie jak KUKA zmieniają branże robotyki w bardzo szybkim tempie. Tworzą roboty, które mogą wchodzić w interakcje z ludźmi. Na pewno rozwój ten nie byłby tak szybki i tak efektywny, gdyby nie możliwość wykorzystania metod druku przestrzennego. Przyszłość produkcji zależy przede wszystkim na współpracy i używaniu doskonale przygotowanych drukarek, takich jak sprzęt firmy MakerBot.

Drukarki MakerBot kupisz na CadXpert.com.pl

Daniel Jaworski

Daniel Jaworski

Doradca inwestycyjny w zakresie implementacji rozwiązań drukarskich. Specjalista d/s obsługi rynków europejskich, ceniony za znajomość branży oraz umiejętność rzetelnej oceny wymagań klienta i dobrania optymalnych rozwiązań sprzętowych.