Drukarki 3d z Chin?

Drukarka 3d

Przyzwyczailiśmy się, że produkty chińskie są wątpliwej jakości. Wciąż utwierdzają nas w tym przekonaniu produkty wyprodukowane w Chinach, które nie prezentują ani wytrzymałości, ani dobrego stylu. Jednak, czy z drukarkami 3D jest podobnie? Inwestycje Państwa Środka co do druku 3D są niezwykle liczne, a co najciekawsze, oferowane przez Chińczyków produkty są naprawdę wysokiej jakości!

Już w roku 2013, jedna z chińskich firm Avic Laser, wydrukowała ogromny element konstrukcyjny myśliwca – następcy J-15 – element skrzydła samolotu, które miało aż 5 metrów długości i było w jednym kawałku (wykonane z tytanu). Na Uniwersytecie Beihang została opracowana drukarka 3D do metalu, a skomplikowane wydruki z tytanu pochodzące właśnie z tej uczelni, zostały zaakceptowane do wykorzystywania w elektrowniach jądrowych. Ponadto, Chiny mogą pochwalić się również wykonaniem największej drukarki 3D. Chińczycy podjęli się również wydrukowania osiedla, które składało się z 10 domów, a to wszystko w ciągu zaledwie jednego dnia! Od początku prowadzenia działań w technologii przestrzennej, Chińczycy interesowali się jedynie dużymi aplikacjami druku 3D. Inżynierowie chwalą się nawet, że znacznie już wyprzedził USA pod względem tej technologii. A co z mniejszymi drukarkami? W tym obszarze również można zaufać Chinom. Polecana jest dystrybuowana w Polsce Up!2 Plus, wykorzystująca do druku ABS oraz PLA, którą można kupić za ok. 5.5 tyś PLN, Up!Mini za niecałe 3 tyś PLN.

Daniel Jaworski

Daniel Jaworski

Doradca inwestycyjny w zakresie implementacji rozwiązań drukarskich. Specjalista d/s obsługi rynków europejskich, ceniony za znajomość branży oraz umiejętność rzetelnej oceny wymagań klienta i dobrania optymalnych rozwiązań sprzętowych.