Ergonomiczne siodełko? Druk 3D pomoże w jego stworzeniu!

siodelko 3d

Każdy z nas wie, jak istotną rolę w komforcie jazdy na rowerze odgrywa siodełko, które umożliwia przyjęcie odpowiedniej pozycji w trakcie jazdy i wygodne siedzenie podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Producenci prześcigają się w coraz to nowocześniejszych rozwiązaniach, a tymczasem niezwykle funkcjonalne i ergonomiczne siodełko powstało poprzez… druk 3D! Pokazuje to, jak ogromne możliwości daje ta technologia, wpływając pozytywnie również na nasze codzienne życie.

Jak druk 3D umożliwił stworzenie siodełka idealnego?

Cały proces tworzenia siodełka rozpoczął się oczywiście od przetestowania dostępnych na rynku modeli i przeanalizowaniu tego, co najbardziej potrzebne jest rowerzyście oraz jaką budowę powinno mieć siodełko, by spełniało swoje zadanie w 100 procentach. Kolejnym krokiem było naszkicowanie projektu, co pozwoliło projektantom dowiedzieć się więcej o proporcjach, wymiarach oraz projekcie do druku 3D.

Potem następuje tworzenie modelu CAD, przy wykorzystaniu specjalistycznego programu Rhino – kiedy efekt okazuje się satysfakcjonujący, projekt konwertowany jest do pliku .STL, co pozwoli na drukowanie 3D w wysokiej jakości. Po wydrukowaniu prototypu możliwe jest przetestowanie siodełka, porównanie go do innych i wprowadzenie odpowiednich zmian, by jego ergonomia była jeszcze lepsza. Kolejne próby stworzenia projektu idealnego to jedynie drobne korekty, które – dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu – wprowadza się dość łatwo. Dzięki temu stworzenie perfekcyjnego siodełka, dostosowanego do potrzeb własnych lub innych użytkowników jest jak najbardziej możliwe – wystarczą druk 3D i odpowiednia jakość materiału.

Na drodze do perfekcji

Drukowanie 3D pozwoliło stworzyć model doskonałego, w pełni ergonomicznego siodełka rowerowego. Oczywiście ostateczny efekt jest zależny od tego, jakiego urządzenia używa się w produkcji. Druk 3D wymaga bowiem zastosowania innowacji technologicznych, by ostateczna jakość prototypu była jak najlepsza. Pewne jest natomiast, że druk 3D może zmieniać nasz świat na lepszy!

więcej o druku 3d na stronie: www.cadxpert.com.pl

Daniel Jaworski

Daniel Jaworski

Doradca inwestycyjny w zakresie implementacji rozwiązań drukarskich. Specjalista d/s obsługi rynków europejskich, ceniony za znajomość branży oraz umiejętność rzetelnej oceny wymagań klienta i dobrania optymalnych rozwiązań sprzętowych.