Szkolenia z druku 3d

Szkolenie z druku

Choć technologia druku 3D ma już niemal 30 lat, to nadal nie jest wszystkim znana. Powodem jest wysoka cena urządzeń, która utrzymywała się przez długi okres. Jednak obecnie, kiedy ceny spadają (dzięki komercjalizacji drukarek), coraz więcej osób, zwłaszcza w tym w sektorze biznesowym, decyduje się na jej zakup.

Jednak, co oczywiste, nie wszyscy znają sie na jej obsłudze. Być może za kilka lub kilkanaście lat szkolenia z tego zakresu nie będą potrzebne – obecnie jednak, dla sporej części osób są konieczne. Gdzie zapisać się na szkolenie? Wybór jest bardzo szeroki. Po pierwsze wiele szkoleń organizowanych jest przez producentów. Jeżeli szkolenie odbywa się w Twoim mieście, warto wziąć w nim udział, gdyż można wtedy dokładnie poznać wszelkie meandry zakupionego typu i modelu urządzenia. Szkolenia z druku 3d prowadzi wiele firm, a w celu znalezienia najlepszych warunków, dobrze jest poszukać wiadomości na odpowiednich stronach. Szkolenia organizuje np. firma Sygnis, Omni 3D czy też Centrum Druku 3D. Wybór tematyki szkoleń jest szeroki; można wziąć udział w kursie dla osób początkujących, z zakresu samodzielnego montażu drukarek 3D, w warsztatach poświęconych obsłudze drukarek, w szkoleniach dla firm oraz dla przedsiębiorców. Tematyki są naprawdę bardzo różne. Koszty tego typu szkoleń są bardzo zróżnicowane, uzależnione od ich rodzaju, miejsca, w którym są wykonywane, tematyki oraz długości. Jednak pewne jest to, że jeśli nie miałeś wcześniej nic wspólnego z drukiem przestrzennym, warto z takiego kursu skorzystać.

Daniel Jaworski

Daniel Jaworski

Doradca inwestycyjny w zakresie implementacji rozwiązań drukarskich. Specjalista d/s obsługi rynków europejskich, ceniony za znajomość branży oraz umiejętność rzetelnej oceny wymagań klienta i dobrania optymalnych rozwiązań sprzętowych.